15.01.2013
W przyszłym roku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych zabraknie 67 miliardów złotych - o 10 więcej niż zakładano w pierwotnym planie. Do 2018 roku ta dziura rozrośnie się do ponad 82 miliardów - informuje serwis rmf24.pl. Żeby przetrwać, ZUS będzie musiał zaciągać kolejne kredyty, a rząd będzie musiał dorzucać coraz większe pieniądze. Świadczy o tym fakt, że w ostatniej chwili senatorowie zwiększyli limit państwowych pożyczek dla ZUS-u z 6 do 12 miliardów złotych. To ma być poduszka bezpieczeństwa dla zakładu. ZUS będzie więc podtrzymywany przy życiu przez kolejne kredyty.
RMF24.pl przytacza wyliczenia OECD z których wynika, że na razie na 100 pracujących Polaków mamy 18 emerytów, ale 20 lat będzie ich 35, a w 2060 roku aż 65.
Jak widać, zawierzanie instytucjom państwowym w kwestii poziomu życia na emeryturze nie jest rozważną strategią. Lepiej już dziś wziąć sprawy w swoje ręce i skorzystać z dostępnej na rynku oferty produktów inwestycyjnych. Zapraszamy do kontaktu z agentami DSA, którzy udzielą Państwu wszelkich wyjaśnień i zaproponują optymalne rozwiązania, pozwalające na osiągnięcie zadowalającej stopy zastąpienia po przejściu na emeryturę.
Źródło: rmf24.pl, inf. własna