DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartości



Z rynku

image/jpeg   18-92 286,03 kB

Krajobraz po luzowaniu

13.03.2015

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A

Mija właśnie pierwszy tydzień, odkąd pełną parą ruszyła realizacja programu luzowania ilościowego prowadzonego przez EBC. Zmiany więc na rynkach walutowych z całą pewnością stały w centrum uwagi.

Pięć pozytywnych faktów na temat małych spółek

06.03.2015

Tomasz Hońdo – Starszy Analityk Quercus TFI SA

Stopniowy powrót do formy akcji małych firm sygnalizujemy już od kilku miesięcy. Teraz ta tendencja na dobre nabrała mocy. Mimo ryzyka krótkoterminowej korekty wskazujemy na pięć czynników, które sprzyjają ugruntowaniu korzystnej tendencji.

Pozytywne wiadomości ze świata

28.02.2015

ELŻBIETA BORYŃ – analityk inwestycyjny

Mamy za sobą kolejny „grecki tydzień”. Mi­ni­stro­wie fi­nan­sów państw stre­fy Euro pod­ję­li we wtorek pozytywną de­cy­zję w sprawie wnio­sku Gre­cji o prze­dłu­że­nie pro­gra­mu po­mo­co­we­go dla tego kraju. Dla swojej ważności porozumienie wymaga jeszcze spełniania na­ro­do­wych pro­ce­du­r za­twier­dza­ją­cych w tej spra­wie. Najważniejszym wyznacznikiem będzie przyjęcie programu przez Niemcy. Do tej pory to właśnie Niemcy najbardziej rygorystycznie podchodzą do uzgodnień z nowym greckim rządem i już kilkukrotnie zapowiadali, że mogą nie wyrazić zgody na warunki umowy w obecnym kształcie.

Historyczny szczyt na Wall Street

20.02.2015

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A

Mijający tydzień przyniósł przynajmniej dwa godne odnotowania lub stanowiące ciekawy zwrot akcji wydarzenia. Pierwszym było pokonanie przez amerykański indeks S&P 500 po raz pierwszy w historii granicy 2100 punktów. Drugim – wypowiedź prezesa Narodowego Banku Szwajcarskiego, który przyznał, że frank jest "przewartościowany" i bank jest gotowy do ponownych interwencji.

Pozytywna ewolucja na GPW

11.02.2015

Dziś polecamy raport autorstwa Starszego Analityka Quercus TFI S.A., pana Tomasza Hońdo, CFA

Niespodzianka z Europejskiego Banku Centralnego

28.01.2015

Nowych wydarzeń na rynkach nie brakuje. O ile przed tygodniem inwestorów zaszokował Szwajcarski Bank Narodowy, to tym razem mieliśmy niespodziankę z Europejskiego Banku Centralnego (tym razem dla odmiany pozytywną). Zróbmy szybki przegląd sytuacji na poszczególnych rynkach

Komentarz rynkowy

15.01.2015

Elżbieta Boryń - analityk inwestycyjny

Początek roku wypadł całkiem nieźle dla warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. W okresie między 2 a 9 stycznia oba główne indeksy w Warszawie odnotowały wzrosty. Co warte podkreślenia w tym samym czasie większość giełd europejskich traciła.
W tym tygodniu natomiast przed spadkami nie obroniły się ani giełdy w Azji, ani w Europie czy w USA. Na Wall Street główne indeksy notują straty. Powodem jest nie tylko kontynuacja spadku notowań na rynku surowców, ale również gorsze niż oczekiwano dane na temat sprzedaży detalicznej w USA.

Wzloty i upadki, czyli o kwartalnych stopach zwrotu

07.01.2015

Tomasz Hońdo, CFA

Starszy Analityk Quercus TFI S.A.

Czas podsumować nie tylko cały miniony rok, ale też IV kwartał, jeśli chodzi o stopy zwrotu z poszczególnych klas aktywów. Podstawę stanowić będzie zestawienie zysków z różnych klas aktywów w poszczególnych kwartałach minionego roku.

Czas podsumowań

31.12.2014

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A

Ostatnie dni kończącego się roku to zawsze czas przeprowadzania analiz i tworzenia bilansów. Więc i ja pokuszę się o krótkie podsumowanie mijającego roku.

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że rok 2014 kończy się całkiem pozytywnie, patrząc na polską gospodarkę. Roczny wzrost PKB wyniósł prawie 3 procent, co na tle Europy pozostającej w stagnacji jest sukcesem. Bardzo mocno przyczyniły się do tego – jak podkreśla Łukasz Bugaj, analityk Domu Maklerskiego BOŚ - przedsiębiorstwa, które działają na rynkach zachodnich. „Funkcjonowały one bardzo sprawnie, zdobywając rynek, mimo że on specjalnie nie rósł.”

Wznowienie stosunków dyplomatycznych USA-Kuba i silna dewaluacja bitcoina

24.12.2014

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A

Tydzień temu wskazywaliśmy, że wzrost polskiej gospodarki okazał się w bieżącym roku kompromisem pomiędzy mocno wyśrubowanymi oczekiwaniami z końca 2013 r., a obawami związanymi z zagrożeniami geopolitycznymi, które ujawniły się w trakcie roku. Okazuje się, że także sytuację na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie można określić mianem kompromisu między mocną postawą akcji na rynkach rozwiniętych (z USA na czele), a przeżywającymi wstrząsy rynkami wschodzącymi.