DSA Financial Group S.A. to ekspert
w inwestowaniu, działający dynamicznie
na rynku finansowym od 1999 roku.
Dziś DSA jest prężnie rozwijającą się grupą kapitałową skupiającą kilkanaście firm.

Profesjonalnie przygotowani przedstawiciele pomogli już około 700 000 klientów w stworzeniu finansowej niezależności.

Już dziś pomyśl o inwestowaniu z planem.
Ty znasz swoje cele, my środki
do ich osiągnięcia.

Pomnażamy wartości



Z rynku

image/jpeg   18-92 286,03 kB

Kondycja Rosji nie pogrąży polskiego PKB, trwa wojna cenowa na ropie

19.12.2014

ANNA KOCJAN – Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A

W ostatnim okresie niewątpliwie Rosja i jej sytuacja gospodarcza stały się głównym tematem debat i analiz w świecie finansów. Spadające ceny ropy, nałożone przed kilkoma miesiącami sankcje oraz spadek zaufania inwestorów spowodowały lawinową przecenę rubla. Wystarczy wspomnień, że w okresie ostatniego miesiąca rubel stracił na wartości do dolara blisko 2/3, a we wtorek zbliżył się do rekordowych poziomów – za 1 Euro trzeba było zapłacić blisko 100 rubli, a za 1 dolara blisko 80. Tak dynamicznej przeceny waluty Rosja nie obserwowała nawet w okresie kryzysu finansowego. Przeprowadzane niemalże każdego dnia interwencje banku centralnego czy podniesienie stóp procentowych do 17% doprowadziły jedynie do niewielkiego odreagowania waluty, której kurs obecnie wynosi ok. 62 rubli za dolara.

Tygodniowy raport o klasach aktywów: DAX flirtuje z poziomem 10 tys. pkt.

11.12.2014

Tomasz Hońdo, CFA

Starszy Analityk Quercus TFI S.A.

Rynki zagraniczne

W ostatnim okresie błyskawicznemu atakowi niemieckiego DAX-a na granicę 10 tys. pkt towarzyszyły objawy silnego wykupienia (wskaźnik RSI). W tym tygodniu skutki takiego stanu rzeczy dały o sobie częściowo znać. W czwartek DAX nagle opadł z sił po chwilowym naruszeniu bariery 10 tys. pkt.

Mocne spadki cen ropy.Kontynuacja hossy na światowych rynkach.

04.12.2014

Elżbieta Boryń - analityk inwestycyjny

Na rynkach światowych wciąż trwa hossa, o czym świadczą nowe rekordy notowań amerykańskich indeksów Dow Jones oraz S&P500. Indeksy te podczas środowej sesji osiągnęły nowe historyczne maksima. Najlepiej prezentującymi się sektorami były technologie oraz sektor finansowy, natomiast słabo prezentują się spółki z sektora naftowego, co jest wynikiem spadku cen ropy na rynkach światowych. Pretekstem do kontynuacji wzrostów na rynku amerykańskim niewątpliwie były dobre dane z amerykańskiej gospodarki.

Wyceny europejskich akcji górą, pozytywne sygnały z polskiej gospodarki

27.11.2014

ANNA KOCJAN - Menedżer Projektu,

Specjalista ds. Relacji Inwestorskich DSA Financial Group S.A.

Patrząc na pobijane niemal każdego dnia przez S&P500 historyczne szczyty, trudno nie zauważyć słabości w zachowaniu WIG w ostatnich tygodniach. Wiele wskazuje jednak na to, że po słabszym dla GPW okresie teraz może nadejść czas na nadrabianie zaległości względem takich rynków jak amerykański, co oznacza duże prawdopodobieństwo, że akcje na GPW odzyskają siłę. Analitycy J.P. Morgan przygotowali zestawienie powodów, dla których w kolejnych miesiącach warto będzie przeważać europejskie akcje względem amerykańskich.

Andrzej Dadełło na konferencji „Profesjonalny Inwestor”

24.11.2014

W dniach 21-23 listopada w Zakopanem odbyła się zorganizowana przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych jedna
z największych w Polsce konferencji pod nazwą „Profesjonalny Inwestor”.
Motywem przewodnim spotkania była praktyka inwestowania, techniki i zasady inwestycji na giełdzie oraz przyszłość rynków kapitałowych.

Tygodniowy raport o klasach aktywów: pod znakiem deflacji

20.11.2014

Tomasz Hońdo, CFA

Starszy Analityk Quercus TFI S.A.

GPW

Warto odnotować fakty, które mogą mieć pozytywne konsekwencje dla GPW w dłuższej perspektywie. Obliczana przez nas mediana wskaźników cena/zysk (P/E) dla wszystkich spółek z GPW obniżyła się w czwartek do poziomu 12,0, co jest wartością najniższą od 21 miesięcy . Jednocześnie jest to poziom o 22% niższy od tego sprzed roku, kiedy punkt kulminacyjny osiągała fala wzrostowa w segmencie małych i średnich spółek. W podobnym kierunku zmierza mediana wskaźników cena/wartość księgowa (P/B) – obecny poziom (0,92) jest najniższy od 13 miesięcy, a zarazem o 19% niższy niż w szczycie sprzed roku.

Giełdowy "rollercoaster"

13.11.2014

W ostatnich tygodniach kilkukrotnie wskazywaliśmy na krótkoterminowe spadki i wzrosty, traktując je jako punkt wyjścia do oceny atrakcyjności inwestycji na rynkach kapitałowych w danym momencie. Wszystkie jednak te wzloty i upadki, czy raczej „rollercoaster” – jak nazwał ostatnie ruchy na amerykańskiej giełdzie analityk Quercus TFI – wskazują przede wszystkim na fakt, który podkreślaliśmy już wielokrotnie –że atrakcyjność inwestycji na giełdzie trzeba oceniać w perspektywie długoterminowej, a giełda w dłuższym okresie rośnie.

Wygaszenie QE3, Polska gospodarka będzie rosnąć?

07.11.2014

Najszerszym echem na łamach gazet i w komentarzach analityków odbiła się w minionym tygodniu decyzja Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych o całkowitym wygaszeniu programu skupu aktywów (QE3), który od 2012 roku stanowił element silnie stymulujący rynki kapitałowe, a także realną gospodarkę. Przypomnijmy, że podstawowym celem luzowania ilościowego było obniżenie długoterminowych stóp procentowych, a dzięki temu zapewnienie sprzyjających warunków finansowych dla aktywności gospodarczej i tworzenia miejsc pracy.

Schłodzenie nastrojów

29.10.2014

Od kilku tygodni zauważyć można zarówno na polskiej giełdzie, jak i na Wall Street wyraźny spadek udziału byków wśród inwestorów. W ankiecie amerykańskiej instytucji Investors Intelligence spadł on w ostatnich dniach do poziomu 35%, czyli najniższego od III kwartału 2011 roku. Podobna sytuacja ma miejsce na polskim rynku kapitałowym – już tylko 34,5% inwestorów wierzy we wzrosty cen akcji w najbliższych miesiącach. Takie schłodzenie nastrojów wielu analityków odczytuje jako uzdrowienie sytuacji i zabezpieczenie przed powstaniem baniek spekulacyjnych, które tworzyły się zwykle na fali zbyt dużego entuzjazmu uczestników rynku. Co więcej, spadek liczby optymistów wywołany między innymi znaczącymi korektami na światowych giełdach może być sygnałem zachęcającym do akumulowania akcji.

PIDiPO rewolucjonizuje rynek odszkodowań

27.10.2014

W wydaniu z dnia 23.10.2014 r. dziennika „Puls Biznesu” ukazała się publikacja na temat roszczeń z art. 448 Kodeksu Cywilnego i ich wpływu na sytuację rynku ubezpieczeń. W artykule zatytułowanym „Słony rachunek za stare polisy” red. Mariusza Gawrychowskiego podkreślono przełom w dotychczasowej polityce największych ubezpieczycieli. Zmienili oni swoje podejście i uznają roszczenia z art. 448 k.c., czyli sprzed 3 sierpnia 2008r. kiedy to weszły w życie przepisy o zadośćuczynieniu za straty moralne.